جزئیات خبر


عراق و افغانستان، مقصد نخست صادرات محصولات لبنی رضوی است

عراق و افغانستان، مقصد نخست صادرات محصولات لبنی رضوی است
1396/5/14

مدیرعامل شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی گفت: با توجه به محدودیت‌های موجود در صادرات محصولات لبنی مانند دوره ماندگاری، بیشترین حجم صادرات به بازار عراق و افغانستان بوده است.
سید مهدی طالبیان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این شرکت طی 4 ماه ابتدای سال جاری، 870 تن انواع محصول لبنی صادر کرده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، افزایش حدود 25 درصدی داشته است.
وی ادامه داد: همچنین ارزش گمرکی این حجم از صادرات بیش از یک میلیون و 261 هزار دلار بوده که از رشد معادل 53 درصد برخوردار بوده است.
طالبیان اضافه کرد: خامه استریل، پنیر خامه‌ای، شیر استریل، دوغ بطری، ماست و شیرهای استریل طعم‌دار، محصولات صادراتی این شرکت را به خود اختصاص داده است.
وی درباره اقدامات شرکت لبنی رضوی در راستای افزایش صادرات به کشور عراق و افغانستان طی سال جاری بر اساس برنامه استراتژیک، گفت: برنامه‌ریزی برای تبلیغات موثر و کم هزینه و همچنین تولید محصول متناسب بازار، در دستور کار قرار گرفته است.
طالبیان ادامه داد: تولید محصول سفارشی برای هر بازار، از ابتدای سال 1396 آغاز شده که این مهم، رشد چشم‌گیر بازار صادراتی را در پی داشته است.
وی اضافه کرد: به عنوان نمونه، تولید محصول شیر استریل 125 سی‌سی و ماست لیوانی برای عراق، از جمله اقداماتی به شمار می‌رود که ویژه بازار این کشور تولید شده است.
مدیرعامل شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی، افزایش میزان صادرات محصولات این شرکت به دو برابر را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های استراتژیک این شرکت در حوزه صادرات برشمرد.
 133-96

نظر شما