جزئیات خبر


مدیرعامل شرکت فرآورده هاى لبنى رضوى با توجه به افزایش تولید در این شرکت پیش بینى کرد:

افزایش 2/5 برابری صادرات محصولات لبنى رضوى در سال 96

افزایش  2/5 برابری صادرات محصولات لبنى رضوى در سال  96
1396/5/23

در سال گذشته حدود 40 میلیارد ریال محصولات لبنى پاستوریزه و استریل از شرکت فرآورد ه هاى لبنى رضوى به کشورهاى مختلف صادر شده است.
مدیرعامل و عضو هیئت مدیره این شرکت در گفت وگو با خبرنگار قدس با اعلام این مطلب گفت: با توجه به همجوارى با کشور افغانستان و ترکمنستان به عنوان دروازه ورود به کشورهاى آسیاى میانه و نیز نقاط مشترک فرهنگى و قومیتى با این کشورها و همچنین کشور همسایه عراق ، شرکت فرآورده هاى لبنى رضوى بازار هدف خود در حوزه صادرات محصولات را این کشورها قرار داده و از ابتداى سال گذشته به شکل متمرکز در کشورهاى مزبور حضور یافته و با شرکت در نمایشگا ه هاى متعدد، با نمایندگانى که داراى قابلیت و امکانات توزیع و پخش این محصولات بوده اند، مذاکره و پس از عقد قرارداد نسبت به ارسال و صادرات محصولات لبنى اقدام نموده است.
« مهندس سید مهدى طالبیان »  افزود: در سال گذشته معادل حدود 40 میلیارد ریال  محصولات مختلف لبنى پاستوریزه و استریل از این شرکت به کشورهاى هدف صادر شده است و با توجه به سرمایه گذار ی هاى انجام شده در سال 95 و سالهاى قبل از آن، پیش بینى می شود در صورت فراهم بودن شرایط لازم، میزان صادرات محصولات لبنى از این شرکت در سال جارى به میزان حدود 100 میلیارد ریال یعنی حدود 2.5 برابر افزایش یابد.
وى ادامه  داد: آمار و ارقام نشان دهنده صادرات بیش از 700 تن محصول لبنى از این شرکت در سه  ماهه اول سال جارى می باشد که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، 25 درصد افزایش داشته و این موضوع بیانگر حضور مؤثر و فعال شرکت فراورده هاى لبنى رضوى به عنوان نماینده شرکت هاى صنایع غذایى آستان قدس رضوى در کشورهاى همجوار و تلاش این شرکت در جهت تحقق سیاست هاى اقتصاد مقاومتى و افزایش صادرات محصولات داخلى  کشور به خارج از مرزها مى باشد.
تولید 125 هزار تن محصول لبنى در مدت 5 سال
 این کارشناس صنایع غذایى در ارتباط با میزان تولید محصولات لبنى این شرکت تصریح کرد: در مدت پنج سال یعنى از سال 1391 تا ابتداى سال 1396 حدود 125 هزار تن محصول لبنى مختلف در این شرکت تولید و جهت استفاده مشتریان راهى بازار فروش شده است.
وى در ارتباط با میزان تولیدات این شرکت در سال گذشته تصریح کرد: در سال 1395 حدود 31 هزار و 500 تن محصول لبنى مختلف در این شرکت تولید شده که در مقایسه با سال پیش از آن ( 1394) که بیش از حدود 31 هزار و 400 تن بوده از حدود 100 تن افزایش برخوردار بوده است.
عضو هیئت مدیره این شرکت یادآور شد: با وجود توقف خطوط استریل و پاستوریزه به دلیل انجام طرح هاى توسعه در این شرکت (گسترش اماکن و ساختمان هاى داخلى خطوط تولیدى) باز هم در این شرکت تلاش شده میزان تولید محصولات لبنى در مقایسه با سال گذشته نه تنها کاهش نیابد، بلکه از افزایش تولید نیز برخوردار باشد، به گونه اى که میزان  محصولات تولیدى در چهار ماهه اول سال جارى در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از یک افزایش 17 درصدى برخوردار بوده است.
محصولات ارسالى به حرم مطهر رضوى
 مهندس طالبیان در ارتباط با محصولات ارسالى این شرکت به مهمانسراى حرم مطهر امام رضا(ع) جهت پذیرایى از زائران و طبخ غذا اظهار داشت: این شرکت در زمینه تأمین اقلام خوراکى مورد نیاز مهمانسراى حرم مطهر امام هشتم(ع)، برخى از محصولات مورد نیاز این مهمانسرا را به صورت هفتگى با ارسال تولیدات مورد نظر تأمین می کند.
وى ادامه داد: تأمین انواع ماست هاى تازه(شامل بسته بندی هاى یک نفره و بسته بندی هاى 9 کیلویى) تأمین انواع دسر زعفرانى، روغن زرد، شیر استریل، انواع پنیر سفید و پنیر خامه اى، دوغ و... از جمله این موارد به شمار می آید، ضمن اینکه باید به تولید شربت زعفرانى در بسته بندى بطرى براى توزیع در بین زائران حرم مطهر در برخى از اعیاد و مناسبت هاى مذهبى و دینى نیز در این زمینه اشاره شود. مدیرعامل این شرکت بیان کرد: در سال 1394 نزدیک به 1000 تن انواع محصولات تولیدى از این شرکت جهت مصرف به حرم مطهر رضوى ارسال شده است و این میزان در سال گذشته به حدود 1300 تن و در چهار ماهه ابتدایى سال جارى این میزان به بیش از دو برابر افزایش یافته است که نشان دهنده افزایش خدمات ویژه جهت پذیرایى از زائران و مجاوران بخصوص در طرح مراسم ضیافت اکرام رضوى در ماه مبارک رمضان می باشد.
محصولات تولیدى جدید
این کارشناس صنایع غذایى با اشاره به توجه این شرکت در جهت تولید محصولات متنوع و جدید گفت: پس از انجام تحقیقات و بررسی هاى لازم، این شرکت نسبت به تولید محصولات جدید اقدام کرده و در ارتباط با تنوع محصولات جهت تکمیل سبد کالاى مصرفى خانوار نیز توجه لازم را داشته به گونه اى که در سال جارى محصول ماست پروبیوتیک و ماست سنتى با رویه سرشیر، همچنین پنیر uf سفید ایرانى بیست گرمى جهت مصرف در هتل ها و رستوران ها و شیر غنى شده با ویتامین دى(جهت مصرف دانش آموزان در مدارس) از جمله برخى از محصولات جدید تولیدى این شرکت است که جهت مصرف مشتریان راهى بازار مى شود.
وى یادآور شد: بدیهى است تولید محصولات جدید در این شرکت در راستاى تنوع محصولات عرضه شده، ضمن جلب نظرات مخاطبان و مشتریان و جامعه هدف در بازار فروش، با توجه به موضوع ارزش آفرینى کالا و محصولات تولیدى (از نظر فعالیت اقتصادى) صورت می گیرد.

نظر شما