جزئیات خبر


برای دومین سال پیاپی؛

شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی نشان عالی ایمنی و سلامت را دریافت کرد

شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی نشان عالی ایمنی و سلامت را دریافت کرد
1396/7/29

شرکت فرآورده های لبنی رضوی برای دومین سال پیاپی، نشان عالی ایمنی و سلامت را از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کرد.
سید مهدی طالبیان، مدیرعامل شرکت لبنی رضوی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: نشان ایمنی و سلامت، عالی ترین نشان محصولات در کشور و ویژه محصول غنی شده تولیدی دارای خواص سلامت بخش، است.
وی با اشاره به کسب این نشان در سال جاری برای شیر استریل نیم چرب غنی شده با ویتامین D3، گفت: شرکت لبنی رضوی در سال گذشته این نشان را برای تولید ماست پروبیوتیک کم کالری دریافت کرده است.
طالبیان ادامه داد: پیرو دستور وزارت بهداشت در 3 سال اخیر مبنی بر تولید محصولات غنی شده، فراسودمند و کم کالری با حفظ کیفیت، بافت و طعم، این شرکت با برنامه ریزی و استفاده از امکانات موجود، در سال 1394، ماست پروبیوتیک کم کالری، کم چربی و غنی شده با فیبر را تولید کرده که محصول مذکور موفق به دریافت نشان ایمنی و سلامت شد.
وی درباره اقدامات صورت گرفته برای دریافت نشان عالی ایمنی در سال جاری گفت: این شرکت در سال 1395 نیز با تحقیق و بررسی و مطالعه واحد تضمین کیفیت بر روی ویتامین D3 و انجام آزمایشات متعدد در فرایند پاستوریزاسیون و استریلیزاسیون، محصول شیر غنی شده با ویتامین D3 را به صورت پاستوریزه و استریلیزه، تولید کرده است.
طالبیان ادامه داد: به این ترتیب، پس از دریافت پروانه ساخت این محصول، تولید انبوه در دستور کار قرار گرفت و در ادامه نیز مجوز استاندارد اخذ شد.
وی با اشاره به بازدید کارشناسان اداره نظارت از فرایند تولید این محصول و بررسی رعایت ضوابط بهداشتی و نتایج آزمون مطلوب در محدوده استاندارد، گفت: در ادامه این فعالیت ها، شرکت توانست امتیاز PRPS بیش از 900 را کسب کند.
مدیرعامل شرکت لبنی رضوی ادامه داد: در این راستا با ارسال نمونه و ارایه مستندات و نتایج آزمون های متعدد از شیر غنی شده با ویتامین D3 به معاونت غذا و دارو تهران و بررسی در کمیته نشان ایمنی و سلامت در مرداد ماه 96، در نهایت این نشان ارزشمند دریافت شد.
 286-96

نظر شما